Svētdien, 5. jūlijā, Rīgā, jaunajos Mežaparka laukumos labākie Latvijas minigolferi cīnījās par Latvijas čempionu tituliem un vienlaikus izspēlēja arī Latvijas kausa 3. posmu.

Sacensības izvērtās ļoti karstas, spraigas un interesantas.

Junioriem par Latvijas čempionu pirmo reizi tika kronēts Klāvs Kalniņš (172 punkti). Iepriekšējo 2 gadu čempionam Rūdolfam Lagzdam šoreiz sudrabs (182). Bronzas medaļu otro gadu pēc kārtas izcīnīja Emīls Šimanskis (202).

Dāmām par Latvijas čempioni jau trešo gadu pēc kārtas kļuva liepājniece Evelīna Brikmane (179 punkti 6 apļos). Sudraba medaļu izcīnīja Kristiāna Kirša (183).

Kungu grupā startēja praktiski visi labākie aktīvie Latvijas minigolferi, un tāpēc norisinājās sen nepieredzētas ļoti aizraujošas cīņas.

Turnīru vislabāk uzsāka pēdējo 3 gadu čempions Mārtiņš Vilmanis, kā arī Jānis Džiguns, vecmeistars Verners Kiršs un sezonas līderis Uģis Voicišs – visiem 1. aplī pa 28. 2. aplī Džiguns uzstādīja jaunu laukumu rekordu (25) un pārņēma vadību, Mārtiņš un Verners (abi pa 26) centās neatpalikt. 3. aplī dažiem līderu grupas pārstāvjiem gadījās pa sāpīgai neveiksmei, tāpēc vadību ar stabilu spēli (28) pārņēma Mārtiņš, tikai 2 punktus aiz viņa bija iekārtojies laukumu saimnieks Jānis Medveckis (29; 28; 27).

5. aplī līderu grupā ar fantastisku rezultātu (25) ielauzās juniors Klāvs Kalniņš, izvirzoties dalītā 2. vietā.

Līderu grupā status quo noturējās līdz pēdējam aplim – vadībā Mārtiņš, 3 punktus aiz viņa Džiguns un Klāvs, vēl nedaudz tālāk Uģis un Jānis.

Sacensību noslēgums izvērtās par īstu trilleri. Mārtiņš pie pēdējā celiņa varēja izcīnīt savu ceturto titulu pēc kārtas, taču sāpīga neveiksme pārvilka tam svītru (28), un tādējādi viņu panāca Jānis Džiguns (25, abiem summā 169 punkti), čempiona noskaidrošanu novirzot “overtaimā”.

Pārspēlē savu pirmo Latvijas čempiona titulu karjerā izcīnīja Jānis Džiguns! Mārtiņam Vilmanim šoreiz nācās samierināties ar sudrabu. Sezonas līderis Uģis Voicišs ar sekmīgu finiša spurtu (26) izkapāja bronzas medaļu (174), viņam arī 4. vieta kopvērtējumā. Open klasē augstajā 3. vietā ierindojās labākais juniors Klāvs Kalniņš (172).

Senioru grupā savu trešo čempiona titulu izcīnīja Verners Kiršs (190). Sudrabs rīdziniekam Kasparam Beitānam, bet bronzu, pirmo reizi spēlējot senioru grupā, izcīnīja liepājnieks Ģirts Priede.

Par jaunajiem Mežaparka laukumu rekordistiem pēdējā aplī kļuva juniors Rūdolfs Lagzda un Dairis Šinkevičs – abiem pa 24.

Nākamais 4. Latvijas kausa posms, kurš vienlaicīgi būs arī Liepājas atklātais čempionāts, norisināsies Liepājā, Jūrmalas parka laukumos 26. jūlijā.

Raksts pārpublicēts no: minigolfsliepaja.lv